insana ancak kazandığı vardır (Kar©glanin 18 Şubat 2017 Vaazi)


 • insana ancak kazandığı vardır

  (Kar©glanin 18 Şubat 2017 Vaazi)


  يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ


  Yurîdûne li yutfiû nûrallâhi bi efvâhihim vallâhu mutimmu nûrihî ve lev kerihel kâfirûn.


  Meali :


  Euzubillahimineşşeytanirracim

  Bismillahirrahmenirrahim


  Onlar ağızlarıyla dilleriyle sözleriyle Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.


  Sadakallahul Aziym SAFF Suresi 8. ayet


  يُرِيدُونَ أَن يُطْفِؤُواْ نُورَ اللّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ


  Yurîdûne en yutfîû nûrallâhi bi efvâhihim ve ye'ballâhu illâ en yutimme nûrahu ve lev kerihel kâfirûn.


  Meali :


  Euzubillahimineşşeytanirracim

  Bismillahirrahmenirrahim


  Allah’ın nurunu dilleriyle sözleriyle ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa kâfirler hoşlanmasalar da Allah, nurunu tamamlamaktan başka bir şeye razı olmaz.


  Sadakallahul Aziym TEVBE Suresi 32. ayet


  ---oOo---


  Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular


  “İslam, şüphesiz garip olarak başladı ve günün birinde garip hale dönecektir. Ne mutlu o garip mü'minlereki! onlarin bazisi dinleri için hicret edenlerdir, dinleri için Kabilelerinden ayrılıp uzaklaşanlardır. Ne mutlu o garip, mü'minlere ki, insanların benden sonra bozdukları sünnetimi ıslah ederler.Bid'atların ve dalaletlerin istilası zamanında Sünnet-i Seniyeye ve Kuranın hakikatine uyanlara ve bu yolda hizmet edenlere, yüz şehit sevabı vardır.”


  ( Hadis-i Şerif , Müslim, İman: 232,Tirmizi; İman: 13,Kadı İyaz. eş-Şifa, 1:27)


  "Allâhumme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"

  "Allâhumme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârakte alâ ibrahîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"


  Yolculugumuza başliyoruz :


  Beyaz TV de bir video gösterdiler , Allahu alem, deniz kenardindaki duvarin üstünde bir oglanin kucagina oturmuş kiz görüyor, bir başka oglan, ve gidip onlara :

  burasi Türkiye biraz edepli olun lan, diyen bir başagacli kabadayi edasiyla cekilmiş bir video ile, ahlak dersi vermeye kalkiyorlar.Güya motrosiklet kullanirlirken kafaya takilan kameranin güzelligini faydasini anlatcaklar amma konu farkli mecraya dogru gidiyor, kutu icinde kutu satiyor, mamuşka bebekler gibi.

  Ahlak hocalarida M.. G. amca ile N. D., yani dah dün (BibBiiiiiib) filimlerinde görüpde, izo ile yabanci kariyi hem a,, hem g,, cifte Tikis.... için

  için gittikleri otelde yakalanan adam ahlak hocalagi yapıyor, bizde tweetten yazdik

  o kadar çok ahlakliysan, bre adam köyünden şehire inmeyecen oziman, yani bak şehirde keranede var, barda var, böyle kucaga oturanlarda var, yine namuslu camiden cikmayanlarda var, sakallilar cübbelilerde var, ve böyle, N. ve i. amca gibi, catal ´tik... giden adamlarda var , hani köyde dur dedikde, köy cokmu sakindi sanki, atlar cayirda yayiilirken, sende at eşşek cobanligi yaparken, hicmi görmedin, rastlamadin dogal s e x e, yani at, at üstüne çıkıp aşinca, lan köyde resmen p o r n o seyrediyordunuz, köydeyken hic sesin cikmiyor du, şimdi çarşıya inince namuslumu kesildin (BibBiiiiiib) . yani hicmi inege aşan dana görmedin, resmen p o r n o canli p o r n o len.

  hani biz demiyoz herkese alenen ortalikda kizlari alsin kucagina oturtsun diye, amma dedikki yani maksadimiz oki :

  herkes gül olsa, diken kim olcak oziman, herkes karpuz olsa, burasi karpuz dünyası olurdu, yine herkes muz olsa, muz dünyası, muz cumhuriyeti olurdu dünya, amma öyle degil, dünyada at var eşşek var, koyun ve kuzu var, insan var, deniz ati da var len, deniz ati yani cibilliyat olarak, homo s e x u e l ci tr avesti lan, kim yaratti Bunları? babanmi yahut benmi, senmi, birak, herkes sifati üzredir zaten, bak : N. efendi filimde gördügüne özenmiş, hemen bir otele kiralik kadin tutup, deneme yapmaya kalkmişken sobelendi işde.

  yani şurda ekmegi peyniri olmayanin yaninda, peynir yesen, onun cani cekcekdir zaten, dün osmanli vaktinde bugünkü gibi fast food, döner kebabi, eline alip sokakda yemeye kalksan, seni asarlardi, ya da, git evinde ye derlerdi, bugün bak : döneri alip elinde yiyerek gidebiliyon, kimse "olan var, olmayan var" diye seni kesmeye kalkmiyor, cünkü adamin vakti yok artik, evinde yemek yiyecek, yolda giderken atişdiriyor, o kadar yogun

  "zamana uyun" dedi islam büyükleri, hani herkes, kucagina bir kiz alsin degil, amma, seni ilgilendirmeyen işlere burnunu sokma yeter, herkes sifatinca yaşayip davrancakdir zaten, sen koyuna "gel tilki olalim" da deme, tilkiye de "gel kuzu ol" deme, tilki : tilki oldugu için tilki, deniz atida, deniz ati olarak yaratildigi için öyle, taksimi yapan Allah ken, sana bana pooooh yemeh ......

  hani diyeceksin ki : " bir yalnişi görünce, onu elinle, dilinle düzelt" meselesi gündeme gelcekdir. Halbuki yanliş ne? önce orda anlaşamiyoruzki seninle, bak yazdik en son vaaz da anlatik : sakladin, KISDIN = HIRSIZ ettin , dövdün arsiz ettin, carın içine sokdun ve nefisini bülbül ettin. Kocakuşluk gavurlara kaldi gayri, lan (BibBiiiiiib) : "Karnini biraz büyüt, geniş tut, azicik karinli olma, kalbini biraz büyüt artik, ferah gönüllü ol." desekde yapamazsin sen artik, degilmi ya! dedikya herkes sifatinca davrancakdir kardeşim.


  -------------------


  ÇANAKKALE DEPREMI HAKKINDA Melik Gökcek amcanin dedigi meseleye atfen


  Çanakkalede, altta deniz altinda Eğer dinamit ve benzeri ile alti patlattilarsa altan, yüze cikacaklarin önüne gecmiş oldular, ve ordaki depremzede bir kadinin 10 sene cocugu olmamiş, sonmunda hamile kalmiş, amma işde, altakileri (baliklari börtü böcükleri) öldürünce baliklarin falan onlarin o cibilliyatlarin, nefsi olcak olan cocuklarda, daha dünyaya gelmeden ölmüş oldular cünkü o kadinin korkudan karnindaki cocuk ölmüş, onlarin dünyaya gelmesinin önünü kesmiş oldular demek olabilir. Bu fikirin sahibi stratejist Raşit Tunca.




  يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَتَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَتَرَى النَّاسَ سُكَارَى وَمَا هُم بِسُكَارَى وَلَكِنَّ عَذَابَ اللَّهِ شَدِيدٌ


  Yevme terevnehâ tezhelu kullu murdıatin ammâ erdaat ve tedau kullu zâti hamlin hamlehâ ve terân nâse sukârâ ve mâ hum bi sukârâ ve lâkinne azâballâhi şedîd.


  Meali :


  Euzubillahimineşşeytanirracim

  Bismillahirrahmenirrahim


  Onu (kıyâmeti) gördüğünüz gün, her emzikli kadın emzirmekte olduğu çocuğundan geçer ve her hamile kadın da karnındaki çocuğunu düşürür. İnsanları sarhoş görürsün; hâlbuki onlar sarhoş değillerdir. Ne var ki Allah’ın azabı çok şiddetlidir.


  Sadakallahul Aziym HACC-2 ayet


  Bu ayet Tahakkuk ettimi? etti. yani daha ilk emmareleri gözüktü, yani kiyameti ve haşri yaşamakda oldugumuzun delili olan teyze, ve kuranin hak söz oldugunun delil, zamani gelince, her ayetin tahakkuk edecegini gösteren bir ibre.

  ---------------



  Deprem titreşim, ve kainat biz isek,kainatin proto tipiysek bizler, o zaman biz ne zaman titreriz, ya üşüyünce, ya korkunca, yada sexuel birleşmede son noktada boşalirken, ve birde hamile kadin dogruruken, ve gergin fay hatti ise, anne dogurcak, anne yer toprak ve dünya demek ve yeni bir dün ya yani, dünyayı titretcek bir kimse dünyaya gelirken, annesinin gergin yeri olan, rahmi ile dübürünün arasina bicak atmak, fayi tetikliyor ve dogumun kolayca meydana gelmesni sagliyor, rezonans sona eriyor, kadinin titremeleri bitiyor yani.


  ------------


  Atom bombasi, bir maddenin titreşimini koyup gececek, yeni bir titreşim meydana getririsen, yani ses ile bardak kirmak gibi, o frekansi gecince o elementin atomu patliyor diyorlar. Halbuki öylemi: Her bir element diğer elementten ya daha az yada daha üstün titriyor, demir çok SIK titreşim gösterdiginden yani elektronlarim cekirdegin etrafinda çok süratli döndügünden sert demişdik daha önce, Elementlerin hepsinin sertligi farkli, titreşimi farki, yani cami oiuşturan elemnetin frekansini koyup gecince, cam camlikdan cikar, bir üste gecer, cami gecmek bomba yapmaz, cigerim . Sadece bir üst elemente gecmiş olursun, yani sertligin artmasi demek olur sadece. az titreyen yani elektronlari yavaş dönen element yumuşak, çok titreyen sert olur. Ve cinsel istegi henüz gelmemiş soguk bir kadini, ti... yani tik.... bir titreşim degilmi, kilitoris ve zeker titriyor ve onu ti... boşaltcak sicakliga getirmek nedir peki oziman. ve occuk dogacak yeni cocugun elementi titreşimi ne derece olcak, uzun titreşimlimi, yoksa birden en yüksek hiza ulaşan yüksek PS Li bir araba atmi, yani yine gecen haftaki ferrari veya arap ati meselesine atfen, biraz tefekkür edin bakalim


  ---------------


  Ebced hesabi yanliş bir sistem, her ebced dogru degil mesela bir şiirde gecen " aşkindan ölüyon" cümlesi ile hastanede yatan bir hastanin dedigi " hastayin ölüyon" cümlesindeki "ölüyon" ayni kelime, bakinca ayni amma, ikisindeki meaana farkli. Hic ikiside ayni ebced olabirlimi, bunun için yani ikisinede misal olarak 500 ebced degeri verirsek, iki ayri cümledeki kullanilan deger ise ayni olamaz, yani Bunları bir legonun parcasi olarak düşünün, ve ordaki lego ile, burdaki lego parcasi farkli boyutta, farkli cikintisi var demek olur, ordaki buraya uymaz, yine kainat denen lego dada o kelime ile diğer kelime, ayni çark dişlisine sahip degildir.

  öyle olunca, o legoyu burda, bu legoyu da orda kullanamyayiz, yani sayisal sistem, yani bilgisayar teknoljisinin ana kurali olan metrixel sistem, veya ebced, heryerde gecerli degildir, yani matrix sisteminin uygulanamadigi yerlerde var demek olur bu.


  ---------------------

  3 Kişinin 500 kişiyi yenmesi AZIN Cogu Yenmesi


  3 kişi 500 ü yenebilir, mesela galatsaray taraftari fenerbahce taraftari,

  fenerbahceliler 3 kişi olsa, galatasaraylilar da 500 kişi olsa, futbolcular mac yapınca, Eğer fenerbahce yendiyse oyunu, o zaman 3 kişi 500 kişiyi yenmiş olur, halbuki mac adil yapildi cünkü 11 kişiye 11 kişi yapildi amma, taraftar bazinda bakinca, 3 kişiye 500 kişi, öyle olunca, az cogu bazen yenebilir yani.

  Bakmayin siz öyle T.. taraftarlarnin cokluguna falan filan, hakikat kimin elindeyse gercek mehdi kim ise, o galipdir zaten, Hak Teala kimi mehdi yapmişsa galip olcak olan O dur. yoksa onun taraftarinin isterse milyarlar olmasi farketmez azizim. elli kere yüz kere onu mehdi ilan etmeye kalksinlar, önemli degil, Eğer o gercek mehdi degilse, degildir .


  --------


  Kompozisyon, makale ve yazi yazma, söyleme sanati, yani sen çok güzel yazarsin, ve fakat noktalama hatalarin vardır, ve adam senin icerigine bakmaz, noktalamayi yapip yapamadigina bakar, nokatlamadan verir Notunu. ve sen nokta virgülü iyi kullanamadin diye, senin iki saat ugraşip yazdgin, kompozisyona 10 üzerinden iki bile etmeyen not verir. Halbuki Allah, mesela üzüm yaratmiş, ak üzüm yaratmiş gök üzüm yaratmiş, mor yaratmiş, hevenk yaratmiş uzun sivri, yuvarlak, bu ceşitlilik farki, üzümdeki ne potasyumun farkini verir, nede demirin farkini verir, bunlar işin kaportasi : o mor sevip yesin, beriki beyaz sevip yesin, beriki de cekirdeksiz yesin, tenbel len tenbel, cekirdegini cikarmayada üşeniyor, yani velhasil kelam, maksad ayni, fakat renkler boylar farkli olunca, notu bu renklerden boylardan veren (BibBiiiiiib) , kaybederken, halbuki üzümü bu renkleri veya cekirdeksiz oluşu sattirir ticaretini cezbettirir, halbuki Allahin maksadi : yesinlerde potasyum alsinlar, yesinlserde dogal demir alsinlardir. amma sen işde renklerde tatda takili kalirsan, kaybeden olursun, amma, üzüm yememek de marifet degil ,yani senin allahin özene bezene yazdığı temsili misal ile 500 kelimelik kompozisyona, renkden not kirip bilmem boydan not kirip, sifir puan vermen gibi yani azizim. yani biz bu yola böyle basit kompozisyonlar yazarak başladik, ama sen daha isin noktlamasinda virgülündeysen, sen kaybedersin, ben degil. işde kurani da vay Abdülbasit güzel okudu, vay falan hattat, çok güzel hat yazilsi ile yazdi, davasindaysan, sen daha Allahin, bunu ne maksadla yarattigi hikmetine, meaana ve gaye fitrat hikmetine varamadin demekdir. öyle olunca, senin yaninda kuran notu düşük olur.

  O (BibBiiiiiib) köpek israilde, ezanin kiymetini nerden anlayacak, (BibBiiiiiib) köpek, ses gürültüsüymüş der gecer işde böyle, (BibBiiiiiib) tarottel. Ve ezen dine sonradan girdi, sadece insanlari camiye cagirmanin o günkü yönetemi, o nun ezani susturmasi, islam dinini cökertmez. Bbugün ezani okuyan telefonlar var len trottel, cebinden sana ezan ve namaz saatini bildiiyor, lan (BibBiiiiiib) orda minareden okusa ne, okumasa ne, (BibBiiiiiib) trottel, ordan okununca farklimi, cebinden cep telefonunda okudu, sena namaz vakti geldigini, camiye gitmen gerektigini bildirdi, ve sen camiye gititin, vaaz dinledin, namza kildin, gaye bu iken, Ezana dinin diregi muamelesi yapmak ahmaklikdir, ve onu susturanda dini islami susturacagini sanan (BibBiiiiiib) trottele kapak olsun bu sözümde, öyle Ezan susmakla, Allah falan susmuş olmaz, ve diyorki kuranda "onlar, Allahin nurunu üfliyerek söndürceklerini sanan ahmaklar." diyor.


  gaye ve maksadi unutmamali ey müslümüman, ey mümin.


  ----oOo----

  Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular


  "Fitne çıktığı zaman at binen insin, koşan yürüsün, yürüyen dursun, duran otursun."


  (Hadis-i Şerif)

  şimdi ezan mezan diye savaş cikarmanin zamani degil, suriye şamda savaşda yikilan yerlerin resimine bakinda, savaşin ne kadar kötü olduğunu anlayin, Taaaaa suriyeden avrupaya yürüyen suriyeli eşeklere sorunda anlayin, şimdi bir vatanlarida yok, Eğer avrupa pöööh deyiverse gitcek yerleride yok, ve varin siz düşünün bu vahşeti, ve savaş cikarsa ne olcagini dünyada. ücüncü dünya savaşina girerse dünya ne olur, aclik felaket, ve binlerce senede imar edipde yaptigimiz dünyayı yikmak gibi birşey lan bu. Bu Dünya binlerc senede imar oldu, yikmak çok kolay, bir bomba koy, yik gec, amma o nasıl yapildi bilioyonmu sen! misal benim forumlarim var, ve benium kullandigim forum scriptini yazan firma woltlab dediki, artik senin satin aldigin o eski versiyonu desteklemiyoz, yenisi bilmem kac lira, alirsan destekleriz, yoksa destek vermiyoz artik, ve yeni sistemlere eski versionlarin uyumunu saglamadilar, ne oldu şimdi, ben onu bedava falan almadimdi, ve care olarak bedava forum scriptleri var (MYBB-SMF), onlardan kurdum şimdi forumu taşiyacan diye ugraşiyon, yani düşün benim forum her gün 3 ile 5 konu aca aca yaklaşik 10 senede meydana geldi, amma şimdi bütün forumu yeni sisteme aktarma sistemi de bozuk ,yazilar koca koca oluyor, okunacak vaziyette olmuyor onu cevirince, ne yapcan o ziman, tek tek aktarcan, 10 senede meydana getirdigim forumu, şimdi kisa zaman icinde, diğer scripte aktrmam lazim, yani işde dünyada da dün koca koca Telvizyonlar vardi, bugün tv cep telefonuna sigar olduysa bu zamanla meydana geldi. yine mesela ahmet amca birikdirdi parasini bir ev yapti, bu ev on sene yada 20 senenin ürünü, ve sen geldin bombayi koydun, yikdin gecdin harap ettin, lan (BibBiiiiiib) yikdigin ev gavurda olsa, müslüman da olsa ayni, bu dünyayı hepimiz imar ettik. bak Edison lamayi bulan adam, müslüman degil, amma bu legonun bir parasida o, o oziman onu legodan cikarirsan gavur diyerekden hepmiz karanlikda kaliriz (BibBiiiiiib) köpek, yikma! yapmaya, imar etmeye caliş oziman.

  Din insanlarin faydasi için, insanlari öldürmek din falan olmaz,

  مِنْ أَجْلِ ذَلِكَ كَتَبْنَا عَلَى بَنِي إِسْرَائِيلَ أَنَّهُ مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا وَلَقَدْ جَاء تْهُمْ رُسُلُنَا بِالبَيِّنَاتِ ثُمَّ إِنَّ كَثِيرًا مِّنْهُم بَعْدَ ذَلِكَ فِي الأَرْضِ لَمُسْرِفُونَ


  Min ecli zâlik(zâlike), ketebnâ alâ benî isrâîle ennehu men katele nefsen bi gayri nefsin ev fesâdin fîl ardı fe ke ennemâ katelen nâse cemîa(cemîan) ve men ahyâhâ fe ke ennemâ ahyen nâse cemîa(cemîan) ve lekad câethum rusulunâ bil beyyinâti summe inne kesîran minhum ba’de zâlike fîl ardı le musrifûn


  Meali :


  Euzubillahimineşşeytanirracim

  Bismillahirrahmenirrahim


  Bundan dolayı İsrailoğullarına (Kitap’ta) şunu yazdık: “Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür. Her kim de birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa, sanki bütün insanları yaşatmıştır. Andolsun ki, onlara resûllerimiz apaçık deliller (mucize ve âyetler) getirdiler. Ama onlardan birçoğu bundan sonra da (hâlâ) yeryüzünde aşırı gitmektedir.


  Sadakallahul Aziym MAİDE Suresi 32. ayet


  Allah bir insan kainat gibi derken onun öldürmek kaianati yok etmek gibi, (BibBiiiiiib) köpek, sen düşün misal özene bezene 1500 kelimeli kompozisyon yaz, ve sana noktalama hatasindan dolayi, sifir versin (BibBiiiiiib) köpegin biri, oldumu, Alah insani özene bezene yaratmiş, ve sen gel, bu gavur diye, digeri alevi ötekisi şii diye, öldür gec, emege yazik lan köpek, ahlaksiz (BibBiiiiiib) köpek, insanlikdan nasibini almamiş (BibBiiiiiib Kafa) .

  ------

  Yahudilerde ayak yapıyor, o kral meşiya (Hz Mehdi) gelcek diye yaziyor onlarin kitabinda, ve onlarda kendi seneryosunu kendileeri yazdiklari birini o Kral diye başa gecirmeye kalkiyorlar. lan (BibBiiiiiib) dedikya, orda yazan belki şiir halinde, şiirde gecen "ölüyon" kelimesi ile hastanede gecen "ölüyon" kelimesi ayni degil dedik, o ziman o kralin hangi kral oldugu ve gercekden kiralligimi olcak onun aceb demek yokmu (BibBiiiiiib) , hadislerdeki yahudilerle savaşcak demek, illa bu kanli bicakli savaş olcak diye bir kuralmi var, belki klavye savaşi yapacak, oda bir savaş degilmi. Belki cahil bir adami ilim ögretme savaşi vemek gibi, onlara hakikati gösterme savaşi vercekm o da bir savaş yani.


  -------------


  Bugün sistemimizin Kiyameti kopcak olsa, haydi iyiler gemiye binin, bu gezegen yok edilcek derlerse, ve sen dersinki ben kedimide alacan yanima, öteki der ki laptopumu da alcan, bilmem berikide inegimi alcan yanima, falan filan, ve verdiler bize yeni bir gezegen, ve orda artik laptop fabrikasi yok, süt fabrikasi yok, elimizde sadece bir inek, bir tanede dana var, yine elektrik üretcek santral yokkine, orda laptopun ne işe yarayacak degilmi yani, yine elimizde bir inek bir dana var, kime yeteck artik bu süt degilmi,


  Yine sen mesela sen öceki yildiz ve gezegende yani dünyada doktor, cerah doktordun, amma burda yeni gezegende bir hastane yokkine artik, sen ameliyat yapabilesin degilmi. yani senin ameliyat yapcak kadar bir hastane yapabilmen artik seneler alir degilmi, o aletleri nerden bulcan, yok ki yine onlar, ve onlari yapan icad eden yada yapabilen adamlar gavurmuş diye gemiye almadik diyelim, ne oldu peki oziman, mesela ameliyattaki şok cihazı yok ne olcak şimdi . hani onlar gavurduya ondan almadik, peki kim icad etcek şimdi bu şok cihazini peki, yine yani gezegeni ve dünyayı mamur hale getirmek seneler aylar yıllar sürer.

  Ve bizler, o eskilerin dünyalarini mamur hale getirmiş oldugu seviye geldik, ve şimdi ise, dünyayı yakip yok etme derdine düşdük, halbuki neden, dünyayı kurtaran adam gelcek diye, lan (BibBiiiiiib) dünya zaten bak mamur oldu, elinde ufacik bilgsayarin , cep telfonun, ucagin, bilmem, trenin otobüsün TIRLARIN, gemilerin, her ceşit yiyecegin icecegin, binlerce atin araban, inegin danalarin, koyunlarin kuzularin, kurtlarin,tilkilerin tavuklarin varken, dünya mamur olmuşken, bu kurtaran adam neyi kurtarcak gelipde (BibBiiiiiib) köpek, onun için yikilan yerlermi onarcak, ne yapacak, ahmakligin daniskasi.

  Yani bakin bu dünayi yikmayin, sonra kiyamet kopcak artik derde Allah, ve dünyamizi elimizden alirlar, ve iyi oldugu imanli oldugu sanilanlar ,yararli işler yapanlar alinir bir gemiye ve yakin göge semaya, ve kötüler bu dünyayı yikip yumup başlarina yikar yok ederler, kavgalar icindede kendi kendilerini yok ederler, bizler iyilerdensek, bize sifir bir yildiz sistemi verilir, amma ondan sonrasi daha zor sana bana, yok öyle kurulmuş bir dünya allah Hz Admle Havvaya bile vermedi onlarda taa baştan başladilar dünyayı yeni baştan var etcen mamur etcen, Matrix filiminde hani daha önceki matrixler meselesi vardi ya, matrixdeki yeniden kurulan zeon, ve dünya hikayesi yani,

  Zeon zaten burasi, burayi yakip yok etmek ahmalikdir, cileye caresizlige mahkum olmandir, yoksa kurtulmak mi o da yine burda dünyada kalabilmek, buraya sahip çıkmak mi, evet yeni gezegende hep iyi denenler olcak amma, onlarda mesela yarin inek bir tane gitcek oraya nuhun gemisi gibi, benim inegim varken, ordan biriside diyecek bende süt icecen, ve inegin sahibini öldürüp inegi ele gecirmeye calişcak, ve yine yeni dünyanin in yeni habili ve kötüsü oluvercek, o zamanin kötüllügü yine yumurtlayip cogalacak, öyleyse, ey insanoglu, elindekinin kiymetini bil, ona sahip cik, yoksa cileler cennet denen yeni sistemde yerde seni bekliyor yani. cünkü genel kural

  وَأَن لَّيْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى


  Ve en leyse lil insâni illâ mâ seâ.


  Meali :


  Euzubillahimineşşeytanirracim

  Bismillahirrahmenirrahim


  Bilsin ki insan için kendi çalışmasından başka hiçbir şey yoktur.


  Sadakallahul Aziym NECM Suresi 39. ayet


  hemde nerde geciyor kuranda : YILDIZLAR suresinde, yani nereye, hangi yildiza giderse gitsin, ancak kazandigi vardır, insanogluna. demekdir buuuuuuuuuuuuuuuu.



  --oOo---


  أَللَّهُمَّ أَرِنَا الْحَقَّ حَقاً وَ ارْزُقْنَا اتِّبَاعَهْ وَ أَرِنَا الْبَاطِلَ بَاطِلاً وَ ارْزُقْنَا اجْتِنَابَهْ



  ''Allahım! Bizlere, hakkı Hak gösterip ona tabi olmayı, bâtılı da Bâtıl gösterip ondan yüz çevirmeyi nasib eyle..! ''


  وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ


  Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne,

  Amiyn.

  Elfatiha maassalavat.


  سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ


  Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve


  etûbu ileyk.


  --OoO--



  Vaazi mp3 olarak indirmek için linke sağ tikla farkli kaydeti sec


  https://dosya.1trk.net/uploads/148744259948681.mp3



  Kar©glan


  Başağaçlı Raşit Tunca


  Schrems, 18 Şubat 2017 Cumartesi


  Original Kar © glan



  Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan


  Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran


  Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık


  1 Senede/12 Ay


  Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar


  1 Yılda/365 Gün


  7 Günde/24 Saat


  Vaaz - Dini Sohbet - Tasavvuf Sohbetleri - Radyo Karoglanda


  RADYO KAROGLAN

  https://radyo.karoglan.com


  Sessiz Zehirin - ve internetin Sesi ve Onun Şifası Olan - Radyo Karoglan